Archiwum komiksów
...które powstawały jak jeszcze chciało mi się je robić xD

Komiks - Zapachy Męstwa

Czyli w sumie tak na następny dzień po zastrzyku już poznałem uroki większej dawki testosteronu.

Nie wiem już jakiej góry kosmetyków używać by nie śmierdzieć, ale staram się ludzie XD

Trochę o reakcji na coming out.

Naprawdę nie trzeba być złośliwym, chamskim ani biczować się z każdą pomyłką i płakać jak to mamy ciężko i jaka to wielka tragedia.

Osoby trans to po prostu ludzie, tak samo jak inni. Nic więcej, nic mniej. Nie oczekujemy lepszego lub gorszego traktowania, chcemy być traktowani tak jak wcześniej tylko z uszanowaniem naszej prośby o zmiany w w zaimkach i imieniu abyśmy mogli funkcjonować w społeczeństwie w zgodzie z samymi sobą, byśmy nie musieli czuć się przy Was niekomfortowo. Nie wracajcie do dawnego imienia.

Najlepsza reakcja: zmiana zaimków, imienia i po prostu wyjebane.

Pomylicie się na początku? Spoko, powiedźcie sorry i mówcie dalej, nie wpadajcie w panikę i nie płaczcie, nie przepraszajcie nas dziesiątki razy xD Nie ma co robić z tego dramy ani wielkiej awantury.

Reakcja agresją i chamskością - Nie bardzo jeszcze wiadomo o co w tym chodzi? Można poczytać w necie i się dowiedzieć. Nawet jak nie bardzo się ogarnia to powinno się uszanować drugiego człowieka i dostosować do prośby.

Najgorzej gdy autokorekta poprawia

I nie zauważysz/nie zdążysz edytować

I jest sensacja xD

Każdemu się zdarza przecież :v

Bardzo łatwo jest mieć passing na Ukrainie, nikt nie ocenia Cię pod względem innej cechy niż włosy :v

(Szkoda, że nie umiejąc języka nie wiedziałem kiedy mówią do mnie chłopcze, ale przynajmniej Adrian mi tłumaczył i mówił kiedy miałem passing XD YEAH)

Passing - gdy osoba jest odbierana zgodnie z swoją tożsamością płciową bez potrzeby outowania się, tłumaczenia i ogólnego zwrócenia uwagi.

Jak już pisałem, żel działa łagodniej, a więc nie ma tego "zastrzyku" wrażeń. Jestem człowiekiem niecierpliwym, więc złapałem swojego nie-transowego endokrynologa (jestem pod opieką chyba 3 endokrynologów, 2 nie-transowych i jednej transowej) czy nie moglibyśmy zrobić badań krwi, że jestem 2 tygodnie na żelu i w sumie nie wiem czy cokolwiek się dzieje bo nic specjalnego nie czuję. Lekarz wyrozumiały, zaśmiał się i powiedział, że jak przepisuje Androtop innym pacjentom na niedoczynność jader (doceniam bardzo użycie słów "innym pacjentom", żadnych "mężczyznom" czy "normalnym mężczyznom", a lekarz przypominam, że kompletnie nie-transowy) to też długo czekają na cokolwiek więc jest to normalne, ale jak chce to mi skieruje badania. Przy okazji powiedział, że jak mi się skończy to mogę wpaść po receptę awaryjnie i już to wpisał w system ;_; cud człowiek.

No i dokładnie 2 tygodnie po smarowaniu się codziennie zrobiłem badania, oczywiście przypominam ludziki, że nie wolno używać żelu rano przed pobraniem krwi, można się posmarować dopiero po badaniu.

No to tego.

Chyba zaczekam jeszcze.

Planuje robić badania krwi co 2 tygodnie, może wyjdzie mi z tego kiedyś fajny wykres?

Poziom przed rozpoczęciem HRT: 0,62 ng/ml

Przy okazji, świecę się na czerwono bo oczywiście przekraczam normy damskie, a takie mam wpisane w systemie. Mam nadzieję, że lekarze nie będą mieli przeze mnie problemów.

Wooo, jadę do Lwowa z rodziną i chłopakiem XD

Przy okazji dostałem super wskazówkę, ale interpretacje czy z złością się rozpakowuję czy z premedytacją pakuję te rzeczy zostawiam Wam >:v

Ostatnio kolega mi powiedział, że mam więcej transowych t-shirtów niż on t-shirtów w ogóle xD

Nie przemyślałem tego ;_;

Dorosłe życie nauczyło mnie, że centra i wszelkie kliniki dzwonią dodatkowo kilka dni wcześniej aby potwierdzić przyjście na wizytę. Pech chciał, że akurat wtedy zasypywano mnie reklamami, a nie miałem zapisanego numeru centrum, a że nie jestem człowiekiem spokoju to po prostu myślałem że zwyzywałem kolejnego bota x'D

Tak naprawdę mojego lekarza nie było przy tym telefonie, ale dostał informacje o tym wydarzeniu, z dokładnym zapisem przekleństw...

P.S. żeby nie było: chodziłem potem i przepraszałem biedną panią recepcjonistkę x'D Jak już coś spieprzycie to zawsze bierzcie to na klatę~

Co te transy takie agresywne :v

Za darmo dostają i jeszcze się złoszczą.

Tragedia.

Właściwie poprawianie ludzi nie jest dla mnie specjalnie ważne, ale skoro już zapytała o imię no to tak jakoś poleciało. Automaty w McD działaja lepiej :<