Kiedyś robiłem plany miesięczne by informować ludzi co się dzieje odnośnie mojej tranzycji, ale i nie tylko. Z czasem dołożyłem wydarzenia z mojego życia, plany, wyjazdy, wydarzenia, szkolenia...
Tutaj są materiały z 2018 roku.

Ostatnio za dużo widzę w necie czepiania się "hurr durr jak możesz być transem i mieć makijaż"

No więc, jak?

NORMALNIE!

Grudzień 2018 - plany

Powtarzam się czasami w przeciągu miesięcy, ale trudno. Będziecie przynajmniej wiedzieć ile się męczę z niektórymi rzeczami i jak długo xD

🍞 Dieta!

Zapisałem się i mam nadzieję że uda mi się wszystkiego przestrzegać bo serio muszę się ogarnąć z jedzeniem x’D

Jem od niedawna ledwo jeden posiłek dziennie 😢

😑 Sen...

Tak, dalej się nie wysypiam x'D

👓 Okulary

Zaczynam nosić! Może zmniejszy to moje zmęczenie oczu :'D Od kilku lat jadę na szkłach kontaktowych, a ostatnio to już naprawdę, od rana do zaśnięcia. Tak dłużej nie może być x'D W końcu będę mieć okulary do pracy.

✨ Bielsko-Biała

Planuję być w najbliższy weekend, nie wiem na ile czas pozwoli, ale gdyby ktoś chciał się spotkać w Sferze to niech da znać, pomyślimy o godzinie 😃

⚖ Sąd

Dalej nie dostałem wezwania do zapłaty, a w sądzie mówią że mam czekać na list z informacjami... Ech.

💜 I o rany, kocham swoje włosy ❤

W ogóle po albumie widzę że w marcu zrobimy pełen rok 😮 Czyli FP już tyle istnieje. Miazga.

Cieszę się że robie sobie te plany miesięczne bo jakoś lepiej mi wszystko ogarnąć.

Długie i bardzo fajne zebranie Walnego Zgromadzenie Federacja Znaki Równości, mini spotkanie, a potem oczywiście GŁOSOWANKO! Wybory dzielnicowe 😃 i potem znów rzeczy... "Odpoczywająca" niedziela xD

Wiem że nikt nie czyta postów o 2 nad ranem, ale trudno x'D możecie dać znak jak widzicie ❤

W listopadzie miałem bardzo fajna sesję i dopiero teraz znalazłem czas na obrobienie zdjęć 🙂 To był ten moment gdy nagle zrobiło się bardzo, bardzo zimno xD

Fotograf: Nikoś DigPhoto

Obróbka: moja

Listopad 2018 - plany

Łódź - Przepraszam że z nikim się nie zobaczyłem, nie było kiedy bo miałem ostro napięty harmonogram i pociągi ;x

Rozwaliłem w październiku internet 3 razy, a skutki jednej takiej akcji można było podziwiać w telewizji, oraz jest aktualnie spamowane tym wszędzie na wszelkich heheszkowych FP i grupach bo stacja się ostro ośmieszyła publikując to. Nigdy nie wiecie kiedy sława Was zaatakuje i z jakiej strony XD

Sen?

Mam tak dużo rzeczy do roboty że po prostu nie mam kiedy spać. Każdy moment wyspania się jest dla mnie świętem!

Katowice - szkolenie!

Ostatenie szkolenie TRANS-aktywistyczne, nie mogę się doczekać 😃

Warszawa - szkolenie?

Zgłosiłem się na szkolenie z social media, ale nie wiem jeszcze czy się dostałem ;_;

SĄD!! - Złożyłem pozew w paździenriku!! Nie wysłali mi dalej żadnego listu odnośnie zapłaty więc... Ech 😢

KPH - Jestem w kontakcie z KPH i prawnikiem odnośnie akcji którą mogliście obserwować na FP.

NO I MOJE WŁOSY

Czasem bardziej białe, czasem bardziej blond. Tak więc raz jestem bardziej Guzmą, a raz Bakugou XD

Październik 2018 - plany

Jestem ogólnie chory, coś z zatokami, ale spokojnie, na pewno zdążę wyzdrowieć na rzeczy w tym miesiącu!

Żywa Biblioteka Kraków 2018

SOBOTA 6 październik

Udało się! To było moim celem odkąd tylko usłyszałem o tym pomyśle - Będę żywą książką!

Linka do katalogu książek dam Wam w komentarzu, będziecie mogli zobaczyć jakie inne książki będą dostępne 😃 I zobaczyć jak jestem wpisany XD

Bardzo zachęcam Was do udziału i udostępnienia wydarzenia ❤

Organizowane przez Żywa Biblioteka Kraków i Fundacja Polistrefa

TRANS-aktywizm

Na drugie szkolenie organizowane przez Kampania Przeciw Homofobii i Fundacja Trans-Fuzja wybieram się do Łodzi!

Ktoś coś z Łodzi? XD

Sąd

Musiałem dowiedzieć się paru rzeczy zanim cokolwiek złożyłem więc serio mam nadzieję, że w tym miesiącu już złożę pozew ;x

Mniej niż miesiąc temu robiłem grafikę na podziękowanie za 1500 lajków a tu już stuknęło 1700, dziękuje Wam bardzo!

Jednak nie ma nic bardziej motywacyjnego od wiadomości takich jak:

✨ od rodziców swoich dzieci, że moje materiały i posty pomogły im zrozumieć pewne kwestie i pozwalają dzieciom na eksplorowanie samych siebie (Cieszę się, że opublikowane rzeczy są dla Was wystarczające, ale czuję, że to za mało informacji!)

✨ od ludzi którzy kompletnie nic nie wiedzieli o temacie transpłciowości, a teraz są naszymi sojusznikami (I w sumie niedługo pojawią się posty skierowane konkretnie do Was)

✨ od osób które otwarcie przyznały mi się, że były kiedyś transfobami i dzięki mnie mogły zrozumieć że trans to nie tylko tumblry, zabawa i detranzycje.

✨ od ludzi piszących, że dzięki mnie mogły zobaczyć, że nie wszystkie osoby transpłciowe mają podwójne standardy i okazują nienawiść do osób cis.

✨ od osób transpłciowych szukających informacji na początku swojej drogi.

Ostatnio było tych wiadomości niesamowicie dużo! Dobrze, że zdobywacie się na odwagę by do mnie napisać 😃

Cieszę się, że mogliście poznać lub odkryć na nowo temat transpłciowości razem ze mną 💫

Dziękuje bardzo, że jesteście i mam nadzieję, że będzie Was jeszcze więcej 😘

Marsz w Katowicach

Wrzesień 2018 - plany

Będę w Katowicach na marszu!

8.09.2018

- Wypatrujcie wielkiej flagi

- Będę rozdawać naklejki Angry Transowe

- I Trans-Fuzyjne fanty XD

- Macie szansę zobaczyć jak wyglądam na żywo bez tony filtrów i edycji zdjęć!

(Nie wiem czy będę w fioletowym t-shircie więc sie nie sugerujcie)

S Ą D

W wtorek odbieram opinię od lekarza prowadzącego i jeszcze w tym tygodniu chce złożyć pozew do sądu.

Na FP pojawi się cykl sądowy!

Warszawa

Kolejna wizyta mi się szykuje!

Może zrobię mniej spontaniczne spotkanie XD

Strasznie straszyliscie (pielęgniarka w sumie też), że boli i takie tam a w sumie nawet nic nie poczułem. I dobrze. I dalej nic nie czuję. Ani że boli, ani że coś w ogóle dostałem. Mam wrażenie że jestem bardziej podirytowany czy energiczny, ciężko to określić ale nie wiem czy ma związek z zastrzykiem czy po prostu akurat taki mam dzisiaj dzień.

Czy możemy przez chwilę pogadać o opiece Medicover? Nie wiem czy to akurat moja placówka, czy każda, ale widzą jak na dłoni moje dane, widzą moją mordę i słyszą mnie i po prostu zero jakiegokolwiek misgenderu. Recepcjonistka musiała dzwonić do kogoś się upewnić i ciągle mówiła "pan przyszedł z skierowaniem innej firmy, pan to, pan tamto", osoba wykonująca iniekcje - zero imienia tylko ciągle pan i męskie odmiany (przy okazji jak jej powiedziałem że w sumie to mój pierwszy to się nie śmiała ani nie komentowała tylko udzieliła mi wszystkich wskazówek i jak to wygląda i co się może czuć). Zaczynam się realnie zastanawiać czy nie pisać ołówkiem Grzegorz przy deadname jak muszę pokazywać takie rzeczy jak skierowania i inne bo może byłoby im łatwiej niż ciągle "pan".

I co najlepsze, zawsze słyszałem jakieś pytania, komentarze, miłe, fajne, typu "no przychodzą do nas ludzie w tej samej sytuacji co pan", "no teraz chyba przy obecnej władzy macie ciężko, mam nadzieję że się poprawi".

No to teraz zero czegokolwiek. Żadnych komentarzy, pytań - tak jak się normalnie przychodzi, załatwia co ma być i wychodzi. No po prostu niebo. Tak ma być. Nie wiem czy mają jakieś przeszkolenia w kwestii osób transpłciowych czy sami się nauczyli - tak to powinno wyglądać zawsze i wszędzie. I mam nadzieję że tak będzie w coraz większej ilości miejsc. Wbrew całej mojej osobistej atencyjnej otoczce serio nie chce być traktowany jako sensacja xD

Walić, jadę dziś* na pierwszy zastrzyk po 4 miechach testo w żelu, inaczej będę tylko bardziej się wkurzać i stresować zastrzykiem jak będę miał jego wizję za kilkanaście dni.

Dla atencji, ja z ulubionym Pusheenem xD

*dziś bo już po północy

Jestem po endokrynologu. Stwierdziła że coś na mnie ten Androtop (testosteron w żelu) za słabo działa i w sumie mógłbym przejść na zastrzyki. Bo zwiększenie dawki żelu by mnie po prostu wykończyło finansowo.

Tak więc dokańczam sobie żel, tyle ile zostało, w zwiększonej dawce i jak mi się skończy to mam iść robić zastrzyki.

Rozmawiałem o Nebido, ~500 zł za opakowanie i dawkę która miałaby mi wystarczy na 10-12 tygodni. To jest też w formie zastrzyku, ale dłużej się uwalnia w organiźmie. W sumie uznaliśmy że mógłbym przejść na Nebido jak dojdę do jakiegoś znośnego poziomu Testo. Po ok. 4 miesiącach żelu mój poziom to 2,49 ng/ml.

Endokrynolog powiedziała że po dwójce mógłbym przejść spokojnie na żel w takiej dawce jak miałem bo powinien wtedy lepiej działać bo po prostu aktualnie potrzebowałbym większych dawek.

Tak więc zastrzyki w dupę here I come~

(Jeśli kogoś to interesuje, a wiem że na pewno pytanie się pojawi, to mam zastrzyk co 2 tygodnie xD )

O radach odnośnie pływania już było, a teraz bardziej osobiście. Czyli jak wyrzucono mnie z basenu xD

Przy okazji, niektórzy chcieli zobaczyć jak wygląda ten dziwny strój no to o to on!

Właściwie cały strój i wszystko kupowałem w zimie bo miało być "tak tak będziemy chodzić na basen!". Jednak moja dysforia i brak passingu wtedy po prostu mnie miażdżyły. Nie wyobrażałem sobie wtedy że wejdę bez problemu do męskiej szatni.

Dopiero teraz w lato, kiedy hormony już są, misgendery są rzadkie, mój głos brzmi jakoś lepiej - czułem się już swobodniej w męskich szatniach na siłowni. Więc kolejny krok i motywacja upałami - basen!

Nie wiem czemu, ale stresu takiego wielkiego już nie było - może dlatego że wszystko też wyszło spontanicznie. Chłopak spytał "ej, idziemy na basen?" W sumie, czemu nie! Sprawdziłem co mamy dostępnego na multisporcie, zapoznałem się z kilkoma regulaminami i zasadami i wybraliśmy basen.

Regulamin wybranego przez nas basenu miał wpisane że kąpielówki męskie mają być przylegające, a ja miałem luźne i za nic nie poszedłbym w przylegających. Chłopak stwierdził "co tam, raz Cię wpuszczą, zwrócą uwagę, ale przecież nie wyrzucą". No to dobra.

Na wstępie już miałem problemy. Z Multisportem pokazuje się dowód i poproszono mnie o okazanie. Był to basen z zegarkami dzielonymi na płcie, dostałem damski. Gdybym dostał go w zimie to chyba bym nie miał odwagi dyskutować, ale o nie, nie teraz, nie po to płacę tysiące monet na żel by dostawać różowy zegarek!

- Chce męską szatnie.

Babka WTF

- Jestem w trakcie tranzycji, jestem trans mężczyzną i chce do męskiej.

Wezwała kierowniczkę xD

Kierowniczka była w sumie miła, oprócz oczywiście typowych pytań "zmiana na co", na auto krła, wrum wrum, używała dobrych zaimków i ostatecznie zaproponowała czy nie mógłbym iść do rodzinnych szatni. W sumie ok, niech będzie.

Dzieciaki okupujące jedyne dostępne 2 szatnie nadwyrężyły moją cierpliwość ale spoko, to basen, masz się odprężyć. Gdy już dostałem się na basen ledwo zamoczyłem nogi i ratownik JUŻ LECI SZYPKO BO NIEREGULAMINOWY STRÓJ BO MAM LUŹNE GACIE. "Ok, następnym razem przyjdę w innych" (w domyśle, nigdy już tu nie przyjdę i w sumie wepchnijcie sobie ten rodzinny zegarek w...). NIE BO SOM KAMERY I BĘDĘ MIAŁ PROBLEMY PROSZĘ SIĘ PRZEBRAĆ ALBO SOBIE IŚĆ.

Ok, nara xD Basen skończył się tak zdrowo ze zapaliłem sobie papierosa :v

Sprawdziłem inny obiekt obok z sieci siłowni z którą nigdy nie miałem problemów i stwierdziłem "jedziemy"!

Wbijamy, widzimy basen, na pewno mniejszy ale wystarczający. Pytam na recepcji o regulamin basenu bo nie było na stronie, a dziewczyny "a jakie ma pan wątpliwości to odpowiemy". No mam luźne spodnie i w sumie mnie wyrzucili przed chwilą z innego basenu lolz :v "spoko, możesz wbijać!"

No to jak już był passing to podaje multisport z dowodem żeby sobie spektakularnie ten passing zniszczyć. Ale nie. Dziewczyny bez problemów dalej w męskich, bez żadnego outowania się i mówienia. Nie wiem czy ta sieć ma już na swoim czacie pracowniczym temat "ej to ten trans" i jakieś małe przeszkolenie jak to ogarnąć, ale naprawdę doceniam zachowanie! (śmieje się z tego bo właściwie mam kolegę który pracuje w tej sieci, wie o mnie, i w jednym obiekcie zmieniłem sobie nagle szatnie od tak w trakcie chodzenia x'D Więc bardzo mało subtelnie i stealth)

I oczywiście moja ulubiona sieć nie zawiodła. Wbija się do szatni jakiej się chce, bez zabaw w płcie i zegarki. Strój bez problemowy. Ludzi mało. No po prostu cud. I tak powinno być. I tak życzę każdemu.

Sierpień 2018 - plany miesięczne

▪ Dziękuje za dobicie do 1400 polubień! ❤

▪ I za tyle pytań na asku 😮 nie wiem kiedy zdążę na nie odpowiedzieć, ale bądźcie cierpliwi bo chciałbym w przypadku niektórych pytań zrobić porządny research lub po prostu jakiś obrazek.

▪ Hormony i Endokrynolog

Robię badania w przyszłym tygodniu i lecę do endokrynologa.

A to oznacza też że będę musiał wydać sporo kasy na zapas testosteronu w żelu D:

▪ BASEN!

Czyli zmora większości osób trans XD

W końcu dorzucam do siłowni basen! Długo się psychicznie zbierałem, a upały zachęciły XD

(Oczywiście nie basen wypoczynkowo, kiedyś pływałem w sekcji pływackiej i nie mogę sobie pozwolić na nie przepłynięcie określonej ilości długości kilkoma stylami)

Btw. chcecie jakiegoś posta o tym jak w przypadku osób transmęskich ogarnąć strój na basen? Bo w sumie wiele razy to pisałem na grupach, a mógłbym wtedy po prostu wysyłać linka xD

▪ Warszawa!

Planuję się pojawić na jeden weekend! Macie ochotę na jakieś spotkanie?

[Opis obrazka: Autor FP trzyma w rękach opakowania testosteronu w żelu i ma minę jakby się bał ze ktoś mu je zaraz ukradnie. Tak naprawdę po prostu wie ze ten miesiąc spędzi na chlebie i wodzie i stąd ta mina.]

Wspominałem już jak uwielbiam ciuchy z Croppa? xD

Teraz jak wrzucili fioletowo-biało-czarną kolekcję to w ogóle jak w niebie xD I fiolet wygląda jak fiolet, a nie jakieś, nie wiem, niebiesko-różowy odcień przypominający ledwo fiolet.

Tak ma być.

Zdjęcie zrobione przez mojego chłopaka, Adriana, dziękuje 😘

(Cieszę sie że udało się aż tyle wyciągnąć z aparatu telefonu komórkowego! I sam próbowałem obrobić, a nie jestem w tym dobry x'D)

Sorry, znów mi się opóźniło.

Lipiec 2018

▪ Przeprowadziłem się!

I umieram w stercie kartonów bo lubię mieć dużo hobby zainteresowań (tak serio to chyba jestem bardziej zbieraczem)

▪ Miałem wizytę u seksuokoga

O której zapomniałem, dobrze ze do mnie dzwonią i przypominają, a ja już na nich nie krzyczę xD Dr Grabski jest epicki, umówiliśmy się już na opinie do sądu na jesień 😮

▪ Ćwiczenia - zaniedbane, muszę wrócić do swojego poprzedniego rytmu i ogarnięcia życiowego 😢 pompki w sumie też.

▪ Nie zapisałem się do endo, ale mam skierowanie na badania xD w tym miesiącu już muszę się zapisać bo mi się zaraz żel skończy 😕

▪ Zrealizowałem swoje plany owiane wcześniej jako "tajemnica"! Ale o nich powiem kiedy indziej w osobnych postach XD

▪ P.S. Chciałbym wrócić do wrzucania zdjęć na IG bo ostatnio nie miałem czasu nic dobrego zrobić bo ciągle gdzieś latam :'x

A 18-tego stuknie mi 3 miechy na hormonach więc pewnie też będzie jakaś aktualizacja bardziej hormonowo-zmianowo-passingowa XD

Czerwiec 2018 - plany miesięczne

ohno

▪POMPKI!

Tak sobie zaplanowałem, trzeba coś ze sobą zrobić. Pamiętam jak jeszcze miesiąc temu ledwo robiłem 5 a teraz już spokojnie 10 na serię, a serii jak na razie dwie. Chciałbym w tym miesiącu dojść do momentu gdy robię 3 serie po 20 popmek ;x Oczywiście przerwy co kilka dni będą.

▪Przy okazji, siłownia XD Chciałbym wrócić do tego co miałem ustalone wcześniej, 2 razy siłownia na tydzień, w maju wszystko mi się rozjechało.

▪Parada w Warszawie - wszystkie znaki wskazują ze się nie pojawię. Dlaczego to już będę wyjaśniać w osobnym poście.

▪Tajemnica - well, będę wyjaśniać na dniach XD o ile coś wyjdzie. Jak nie wyjdzie to nie napisze i tyle XD

▪Zapomniałem od razu się umówić do endokrynologa i teraz chodzi to za mną i zbieram się by zadzwonić. No i nie zrobiłem badań tak jak chciałem robić co 2 tygodnie, maj mnie chyba za bardzo zmasakrował brakiem czasu.

Nie planuje pojawić się na Magnificonie. Jeśli będę to będzie to bardzo spontaniczna decyzja XD

Kiedy sprzedawca nie wie jakiej jesteś płci i robisz takie zakupy

A teraz przechodząc do rzeczy

Serio mam nadzieję, że to będzie ostatnia paczka tamponów! Pamiętam jak kupowałem przed HRT wcześniejszą mówiąc "mam nadzieje że ta będzie ostatnia" a kolega krzyczał w Rossmanie na cały głos "EJ GRZESIEK PO CO CI TE TAMPONY XD", pozdrawiam przy okazji 😃 (Mnie to bawiło, ale nie róbcie może tak swoim kolegom transpłciowym jeśli nie znacie dobrze ich poczucia humoru)

Wiem, że wiele osób śledzi ten FP bez znajomości spraw transowych i czerpie ode mnie informację, tak więc kolejne info dla Was, dla osób transmęskich przed HRT również.

Okres magicznie nie znika od pierwszej dawki w zastrzyku lub w żelu. Trzeba będzie się z nim jeszcze pomęczyć. Najczęściej słyszę, że znika po 3 miesiącach od rozpoczęcia HRT, niezależnie od wybranej metody. Moja endokrynolog też mi powiedziała, że jeszcze pewnie 3 razy będę mieć okres i tyle, a jak nie to będziemy myśleć co z tym zrobić patrząc na wyniki badań hormonalnych.

Jednakże, nie zawsze działa to tak idealnie. Zdarza się, że okres może się przedłużać, że mogą występować plamienia przez całe miesiące i inne problemy... Niektórym okres powraca nagle po kilku miesiącach czy latach. Oczywiście w razie jakichkolwiek problemów powinno się skonsultować z ginekologiem, sprawdzić poziom hormonów, omówić z endokrynologiem dawki.

Czy okres wygląda jakoś inaczej na HRT? Ciężko mi powiedzieć, myślę że to indywidualna sprawa. Osobiście boli mnie wszystko zdecydowanie bardziej niż wcześniej, nie wiem, czy to ostatki kobiecości wydają ostatnie tchnienia czy co ;x Normalnie nie potrzebuję leków przeciwbólowych, a ostatnio nie dość, że czułem, że mam gorączkę to ból był nie do zniesienia bez leków. Czy jest więcej krwi? Nie specjalnie w moim mniemaniu. Czy są większe wahania nastroju? Ciężko mówić o spokoju gdy coś boli i krwawisz 5 dni, ale nie wiem bo niespecjalnie miałem wcześniej jakieś wahania (przynajmniej w moim mniemaniu od kilku lat). Na pewno jest gorzej psychicznie. Człowiek już wcześniej czuł się źle, a tutaj nie dość, że już testo, mutacja, w końcu wszystko leci do przodu jak powinno, a tu bach, okres niszczy człowieka. Wynika to z tego, iż w społeczeństwie przypisuję się, że jest to tylko i wyłącznie damska sprawa, człowiek jest po prostu zdołowany.

Inne popularne pytania:

Czy testosteron działa jak pewna i bezpieczna antykoncepcja? Nie.

Czy osoba przyjmująca testosteron może zajść w ciążę bezpiecznie dla płodu? Tak. Obserwuję na zagranicznych grupach, że wiele osób transmęskich chce zajść w ciążę uwzględniając bezpieczeństwo pod względem zdrowotnym, aby przyjmowany testosteron nie przeszkodził przyszłemu życiu. Przestają wtedy brać testosteron i nie biorą go aż do urodzenia dziecka. Każdy decyduje za siebie i nic mi do tego, chociaż ja osobiście nie skłaniam się do urodzenia dziecka i chciałbym już wyciąć co niepotrzebne w pierony, ale zawsze jest to jakieś info dla innych.

Najważniejsze:

Nigdy nie wytykajcie transmężczyźnie bycia na okresie. "Haha, zachowujesz się tak bo masz okres?" jest chyba najgorszą obrazą jaką możecie komuś powiedzieć, nieważne jakiej jest płci, ale w transmężczyznę uderzy to mocniej ze względu na dysforię i wytykanie elementów biologicznych.

Jestem trochę niecierpliwy >:v

Za to usłyszałem ostatnio od wielu osób które nie widziały mnie sporą ilość czasu, że mam głębszy głos. To raczej wynika z ćwiczeń i nauki o głosie w które się zagłębiałem kilka lat, a od ponad roku bardziej intensywnie już z ćwiczeniami. Na efekty żelu Testo jeszcze trochę poczekam. Chyba.

Głos to moja największa dysforia, a szkoda bo uwielbiam go używać - rozmawiać i prowadzić wszelkie prezentacje.

Ale serio, boli mnie gardło, a nie czuję się chory.

Jeśli to nie mutacja to pewnie angina X D

W międzyczasie podczas Pyrkonu stuknęło 1000 polubień, dziękuje! xD

Cieszę się, że tyle osób przyszło na trans meeting na Pyrkonie, musicie mi jednak wybaczyć moje nieogarnięcie i zmęczenie o tamtej godzinie, prowadziłem wcześniej sporo rzeczy. Super, że pogadaliśmy, poznaliśmy się, że niektórzy z Was nie są już tylko avatarkami z facebooka XD I mieliście jeszcze siłę tańczyć!

Niesamowicie miło było mi usłyszeć podczas trwania całego Pyrkonu tak dużo pozytywnych komentarzy odnośnie tego co robię na FP, nawet mnie rozpoznawaliście w tłumie, szok, dziękuje 😃

Porobiliście sobie zdjęcia z flagą, szkoda że żadne moje nie wyszło na tyle dobrze by wrzucić je w internet, ale za to wrzucam dla uwagi piękny naszyjnik jaki znalazłem na stoisku Crystal Forest Jewelry 😃 nie kupiłem go niestety, zniknął zanim zdążyłem się namyśleć xD

Już po wernisażu Wystawa: S/HE 😃

Pracę Sylwia Łęcka Photography możecie podziwiać w Teatr Barakah do 27 maja 🙂

Dziękuje wszystkim którzy przyszli i mieli chwilę ze mną porozmawiać, cieszę się, że wiele osób pytało mnie o różne aspekty tranzycji i mogłem co nieco wytłumaczyć osobom, które dopiero pierwszy raz spotykają się z tym tematem.

Ciekawy jestem niesamowicie jak wyjdzie sesja za 2 lata gdy będę wyglądał już... Inaczej xD

Plany miesięczne - Maj 2018

Nie miałem czasu zrobić miesięcznej aktualizacji na początku miesiąca bo miałem wyjazd i inne rzeczy 😠

▪Jedna wizyta u lekarza prowadzącego w tym miesiącu mnie czeka, nie wiem w sumie co powiem odnośnie testo. No jakoś leci, zmiany są łagodne, bez rewelacji, ponarzekam pewnie na to bo jestem człowiekiem niecierpliwym, ale jakby nie patrzeć w sumie dlatego zdecydowałem się na żel. Wczoraj kupiłem jeszcze 3 opakowania X'D Całkiem niezła cena w Aptece Słonecznej, 200+kilkanaście zł. Chyba najtaniej jak znalazłem.

▪Wystawa S/HE, wernisaż tuż przed wyjazdem do Poznania, gdzie będą nie tylko moje zdjęcia, ale też wielu innych modeli XD Żeby nie było. Linki wrzucę do komentarzy żeby mi FB nie uciął zasięgów. Będę rozmawiać z ludźmi, będzie ciekawie xD

▪Omija mnie cały Krakowski marsz Queerowy Maj bo jadę na Pyrkon 🙁

▪Transowy meeting na Pyrkonie! Serdecznie zapraszam, link również w komentarzu xD

▪Lecę dalej z siłownią, powiem Wam, że rzeczywiście jest mniej zakwasów, efekty nie są powalające, ale czuję pewną różnicę. Głównie w rękach i w udach. Najważniejsze to się nie zniechęcać więc staram się systematycznie jednak utrzymywać 2 wizyty na siłowni w tygodniu.

▪Nie pisałem na obrazku, ale wybieram się na LGBTQ Networking Meeting w Krakowie organizowane przez Federację Znaki Równości. To chyba będzie moje pierwsze takie poważniejsze spotkanie i mam nadzieję, że uda mi się normalnie ubrać i normalnie zachowywać.

▪Czekam jak pojeb na nowe wydanie biuletynu przez Federację Znaki Równości, widziałem pełen obrazek i jak będzie składany 😃 Udostępniłem nawet zbiórkę, ale została cała wpłacona zanim zdążyłem dotrzeć do domu i coś wpłacić XD Mam nadzieję, że dostanę kilka i będę mógł kogoś obdarować.

Finally summer ❤

Z OKAZJI MOICH IMIENIN - CO NIECO O WYBRANYM IMIENIU

Dostawałem pytanie dlaczego takie imię wiele razy więc może z okazji tego dnia czas na opowieść xD

Odkąd zawsze myślałem o tranzycji miało być Łukasz. I to się trzymało od 2011 do 2017, zawsze byłem nastawiony na to imię. Dlaczego? Od Lokiego xD Loki -> Łukasz. No i żaden Łukasz mi się nie kojarzył negatywnie.

Jak się zaczęło outowanie to za każdym razem było "haha, Łukasz, Łukasz, ch ja ręką nie oszukasz xD". Nie żebym miał kija w dupie, bo mnie to śmieszy, ale w mojej aktualnej sytuacji związanej z tranzycją obawiam się, że tak za setnym razem usłyszenia tego prawdopodobnie trafiłby mnie szlag. Ok, pewnie wkurzyłbym się już za piętnastym bo nienawidzę jak ktoś mi ciągle powtarza to samo. Dodając do tego aspekt tranzycyjny - serio, nope xD

Miałem kilka imion w zapasie, np. Adrian. Tyle, że w międzyczasie pojawiła się w moim życiu osoba o tym imieniu więc znowu odpadło!

(MOGŁOBY BYĆ JANUSZ ALE TEŻ NIE MOGĘ GRRRRRRR)

Grzegorz jest od Guzmy, po prostu. No i wszyscy Grzegorze jakich znam są spoko, żaden nigdy nie zrobił mi nic złego, więc nie odczuwam negatywnych skojarzeń z tym imieniem xD Nie myślałem nad tym długo, było w zapasie, ale raczej dodane na ostatnią chwilę i akurat musiałem z niego jednak skorzystać.

Za to teraz słyszę, że super imię, świetnie do mnie pasuje, nie wyobrażają sobie inaczej, a Łukasz im do mnie kompletnie nie pasuje.

Przy okazji - data imienin została wybrana zgodnie z datą najbliższych urodzin! Z tym wyjątkiem, że tutaj brałem pod uwagę narodzin pod względem rozpoczęcia terapii hormonalnej, a więc 18 kwietnia 😃

Zauważam po opowieściach innych transów, że gdy mamy możliwość wybrania dla siebie nowego imienia to jakoś tak bywa, że kończy się na czymś spontanicznym 😃

Do trans-czytelników: Macie jakieś swoje historyjki związane z imieniem? Długo nad nim myśleliście?

A do cis-czytelników: Wam odpowiada Wasze imię? Chcielibyście mieć inne?

To mój drugi dzień na testosteronie w żelu więc czas na jakieś odczucia i wrażenia XD

Swoją droga, 24 kwietnia mam imieniny 😃 Tak wybrałem skoro zaczęcie terapii jest traktowane niczym drugie narodziny xD

Żel śmierdzi niesamowicie alkoholem (96% to etanol), dobrze się go nakłada, ubrania nie śmierdzą, nie plamią się po odczekaniu, aż żel wyschnie. Myślę, że bez problemu wejdzie mi w poranny nawyk tak jak leki na tarczycę.

Nie miałem jakiegoś psychicznego mega efektu "wow", przygotowywałem się na ten moment od jakiegoś czasu, zaczęło się dziać i w sumie podszedłem do tego bardzo... Swobodnie, normalnie, jak coś totalnie zwyczajnego. To na razie tylko dwa dni, więc nie czuję jakiegoś kopa, ale zresztą tak miało być - żel ma być łagodniejszy, a nie dawać tego zastrzykowego kopniaka.

W moim zachowaniu dalej jest wszystko ok, czy można powiedzieć, że bardziej się uspokoiłem tak jak mnie przygotowywał lekarz? Może. Może po prostu nie miało co mnie wkurzyć.

Na pewno za krótko stosuję by cokolwiek ocenić z zachowania i efektów, ale na pewno użytkowanie mi jak najbardziej odpowiada.

Wyzwanie codziennego selfie jest podjęte, ale nie będę spamić codziennie zdjęciami XD Może po jakimś czasie zmontuje gifa.

13 dni do HRT - terapii hormonalnej - testosteronu D:

Tymczasem znalazłem swoją poduszkę z waifu!

KTO JEST MOJĄ WAIFU LUDZIE CIEKAWE CZY ZGADNIECIE (A jak wiecie to możecie od razu wrzucić jakiś obrazek z nią ❤ )

Chciałbym zrobić jakieś fajne zestawienie zastrzyków vs żel (w tej formie będę brać) ale tak bardzo mi się nie chce pisać nic większego, zwłaszcza, że jest to wiedza nie oparta na moich doświadczeniach tylko na cudzych + ogólne informacje, a więc trzeba zrobić większy i bardziej szczegółowy research. Ech XD

Z okazji tegoż święta Hidden Trans ma dla Was własnoręcznie wykonany komunikat 😃

Z dedykacją dla wszystkich krypto transow 😘

(Osóbka nazwana przez siebie Hidden Trans to osoba z mojego otoczenia, która dopiero stawia kroki w tym wszystkim i powoli się outuje, trzymam za nią mocno kciuki bo wiem jakie to dla niej trudne. Trzymaj mi się tam i dziękuję że chcesz się podzielić ❤ )

31 marca - Transgender Day of Visibility, #TDOV

Wszystkiego najlepszego!

Zastanawiałem się czy nie przejdę całej tranzycji w trybie stealth, jednakże moje zdanie się zmieniło: nie dość że udzielam się i angażuje w sporej ilości fandomów to miałem bardzo ciężko by znaleźć jakiekolwiek informacje o procesie tranzycji. Pisałem do osób które były transami i kompletnie mnie ignorowali, informacje zdobyte w internecie kłóciły się z moimi przekonaniami (rady typu "kłamcie lekarzom" nie są radami tylko krzywdą), ledwo złapałem kontakt do jednej osoby przez znajomości, a i tak doświadczenia nie przeniosły się na rzeczywistość. Gdy wszedłem w środowisko zobaczyłem wiele dezinformacji, zagubienia i postanowiłem jednak pójść w bardziej widzialny aspekt swojej tranzycji. Cieszę się, bo dla wielu osób zostałem pewnym punktem zaczepienia i zbiorem informacji, nie ma tygodnia bym nie poznał chociaż jednej osoby która ma tysiące pytań i nie wie jak zacząć, ale też mam sporo pytań od każdego kto po prostu jest zainteresowany tym tematem i chce wiedzieć więcej o transpłciowości.

Chce robić dla innych coś, czego sam nie mogłem znaleźć na początku - zbiór konkretnych sprawdzonych informacji.

Chce być tą osobą transpłciową która odpowie, a nie zignoruje.


Photo: Sylwia Łęcka Photography | Sylwia Łęcka

Make Up Artist: Magdalena Pakiet MakeUp | Magdalena Pakiet

Podsumowanie marca i plany na kwiecień!

Najbardziej czekam na hormony XD I fajnie byłoby wrócić do siłowni skoro już będę na testo.

I serio mam nadzieję, że jeszcze będzie kiedyś szansa dla białych włosów >:v

Ściąłem włosy

I mam lepszy passing xD

Udało się uratować kolczyki po rezonansie!

Zapomniałem opłacić multisport więc nie było siłowni >:v

Terapia Hormonalna! 17 kwietnia

Rozpocznę terapię hormonalną (żelem) i odliczam z niecierpliwością dni D:

Wywiad

Na razie nie zdradzam więcej szczegółów

Siłownia!!

Tym razem opłaciłem multisport.

ŻEBY NIE BYŁO: BYŁEM CHWILĘ NA MARSZU!

A potem odebrałem wyniki rezonansu magnetycznego, wyniki są ok! XD Dalej kisnę z tego że lekarz który mi daje skierowania na Medicover już nie wie co mi wpisywać na celach skierowania XD


Swoja drogą, określenie zmiana płci jest już mocno przestarzałe i obecnie ma bardziej wydźwięk negatywny, mówi się tranzycja lub korygowanie płci bo nie zmieniamy płci jak rękawiczki, a dostosowujemy ciało do tożsamości płciowej. Kiedyś tego używano jako normalne określenie, ale "the future is now old man"!


Jestem już prawie na finishu pierwszej części słowniczka transowego nad którym pracuję od ponad kilkunastu dni - została już tylko ostatnia korekta wszystkiego przed publikacją pod względem merytorycznym, a potem stylistycznym. Tworzę to dla osób które mają w swoim otoczeniu osoby trans lub spotykają je w internecie i chciałyby dowiedzieć się więcej odnośnie tożsamości i wszelkich pojęć używanych w tym temacie. Wszystko po to, aby lepiej zrozumieć drugą osobę i terminy jakimi się posługuje 😃

Ludzie walczą o normalnie dostępną aborcje, a przypominam że powinniśmy jeszcze walczyć o normalnie dostępną sterylizację 😃 No, ale przynajmniej kraje obok nas sobie zarobią~

(Pozdrawiam czytelników z Czech!)

Nie zarosły (przynajmniej nie jakoś bardzo) :v Piercer mi je wkładał, tak więc pamiętajcie ludzie by nie powtórzyć moich błędów XD

W ogóle rezonans był głośniejszy niż wcześniej i wszystko się trzęsło D:

Ten uczuć gdy kazali ściągnąć kolczyki do badania

(Rezonans głowy! Ostatnie badanie przed HRT!)

Wiecie co mówią o facetach z długimi nosami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PRZEKŁUTE KOLCZYKI WOOOOOOOHOOOO

Dziękuję za wsparcie w związku z utratą mojego jedynego wąsa, przesłane przez Was wsparcie pozwoliło mi stworzyć brwi godne rasy Blood Elfów, a przy okazji stworzyliście potwora.

Najpierw płeć, potem rasa - Blood Elfy nadchodzę!~ FOR QUEL'THALAS!!

Update życiowy

20 marca mam już ostatni (mam nadzieję) rezonans magnetyczny z kontrastem - ośrodkowego układu nerwowego. Kto robi prawidłowo diagnostykę ten wie, że rezonansy go nie ominą. Ważne info, którego mi nie powiedziano przy pierwszym rezonansie i chcieli mi go odłożyć o miesiąc: KREATYNINA i TSH. Dopytajcie placówki czy potrzebują badania kreatyniny i TSH do podania kontrastu i dopytajcie ile musi być ważny!

Właśnie wracam z badań krwi do tego rezonansu i pielęgniarki
- kiedy masz ten rezonans, bo wyniki będą jutro dopiero 😮
- A spoko, dopiero 20 marca.
- O RANY W KOŃCU KTOŚ OGARNIĘTY KTO ROBI KREATYNINĘ WCZEŚNIEJ BRAWO TAKICH LUDZI NAM POTRZEBA W ŻYCIU

Tak więc nie róbcie takich badań na ostatnią chwilę xD Słyszałem, że niektóre placówki same robią wcześniej to badanie, ale nie wiem czy warto ryzykować...

Ogólnie odnośnie diagnostyki i badań zrobię kiedyś całkowicie osobny post z różnymi poradami odnośnie tych rzeczy.

Wypadł mi jedyny wąs jaki miałem >:'|

Pani z Lewiatana w którym jestem codziennie od roku powiedziała do mnie Pan 😮 szok i niedowierzanie.

Dalej nie zapisałem się na przebicie uszów >:|

SKIEROWANIE NA TERAPIĘ HORMONALNĄ BĘDZIE NA POCZĄTKU KWIETNIA WOOOOOOOHOOOOO

I ściąłem swoje biało-blond kłaki żeby zobaczyć jak włosy zareagują na hormony, nie chce ich zbyt zniszczyć hormonami i rozjaśnianiem jednocześnie >:|

Mam trochę rzeczy które chce załatwić w marcu

⚫ Zdecydowanie najbardziej ciężko mi będzie załatwić to przebicie uszu bo nie lubię umawiać się na takie rzeczy XD

⚫ Najbardziej stresująca rzecz na ten miesiąc - sesja foto XD I to jeszcze z Sylwia Łęcka Photography​ i Magdalena Pakiet MakeUp​, jestem niesamowicie podekscytowany i dam z siebie wszystko!

⚫ Miałem mieć jedną wizytę u swojego lekarza od tranzycji, ale zadzwonili (dobrze, że jeszcze do mnie dzwonią po tym co odwaliłem w recepcji x'D) żeby umówić jeszcze drugą na ten miesiąc. W sumie nie narzekam bo uwielbiam te wizyty, ale mam nadzieję, że nie jest to spowodowane niczym negatywnym :v

⚫ Ostatnie badanie (mam nadzieję, że naprawdę serio ostatnie) do tranzycyjnej teczki, rezonans ośrodkowego układu nerwowego - głowy. Bo okazało się, że wcześniejszy rezonans przysadki to wcale nie to samo co rezonans głowy >:v Tym razem ich zaskoczę i będę miał wcześniej zrobioną kreatyninę bo ostatnio mi odmówili wykonania badania - nikt mi nie powiedział, że mam to zrobić. Dali mi następną wizytę na za miesiąc. Rany jak się wkurzyłem, tak bardzo, że zadzwonili potem wieczorem bo akurat zwolnił im się termin na następny dzień roboczy. Fajnie by było, żeby mi ten rezonans zrobili szybciej bo termin mam dopiero 20-ego.

⚫ Nie wiem czy odnowiłem kartę Multisport więc nie wiem jak z siłownią w ten miesiąc :v Zjebałem. A szkoda bo naprawdę polubiłem ten rodzaj wysiłku xD

⚫ Przy okazji, odkładam sobie powoli kasę na jedynkę (operację, mastektomię) i nawet całkiem dobrze mi idzie! Nawet! Nie idealnie tak jak z planem, ale nie jest też tak źle jak się obawiałem.

Jestem w szoku (i pod presją) ile osób zainteresowało sie tym FP w ciągu pierwszego dnia jego działania :'D

TAK TO NA ZDJĘCIU TO MOJA GĘBĄ PRZED HORMONAMI XD KOCHAM SWOJĄ MORDĘ, WIĘC POKAZUJĘ JĄ BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO XD

Chcę trafiać zarówno w osoby trans jak i osoby zainteresowane tym tematem, które chcą dowiedzieć się po prostu więcej, więc mam nadzieję że spełnię te oczekiwania.

Tak więc kilka suchych faktów które będę rozwijać z czasem.

- dojrzewałem do tej decyzji od 2012, zdecydowałem się ostatecznie dopiero na początku 2017, a w połowie 2017 podjąłem realne działania w procesie tranzycji.

- jestem po opinii psychologicznej (o tym jak zacząć taką drogę zrobię osobny post).

- zostało mi ostatnie badanie do zrobienia (ośrodkowy układ nerwowy) - o badaniach potrzebnych do procesu tranzycji również zrobię osobny post.

- w kwietniu zaczynam hormony i wtedy zacznie się jazda :v daily selfie challange nadchodzę~

Jeżeli jest stricte coś o czym chcielibyście wiedzieć więcej zawsze można mnie zapytać - jeśli nie będę wiedział na pewno odeśle do osoby która będzie wiedzieć więcej. Zwłaszcza w tematach transkobiecych jestem marny, ale od tego są inne FP (pozdrawiam EmiJaponka i Ka - Blog transpłciowej dziewczyny 🙂 )