Ten post jest nie tylko do osób transpłciowych 😉 Cosplayerzy! Tomboye! Wszystkie osoby noszące bindery! Jak poprawnie układać balast w binderze?

Długotrwałe napięcie skory, będzie powodować naruszenie włókien kolagenowych i elastylowych, co skutkuje gorszym stanem skóry, większym bliznowaceniem i większym ryzykiem komplikacji przy operacjach - czyli ostatecznie gorsze wyniki jedynki (mastektomii, operacji rekonstrukcji piersiowej).

Skóra nie powinna być poddawana ciągłym napięciom przez dłuższy czas w żadną stronę, bo zwyczajnie nie jest w stanie tego znieść. Także ważne jest pozycjonowanie balastu tak, żeby sutek był w jego środku, czyli fizjologicznie i bezpiecznie, bez nadmiernych naprężeń skóry.

Jak znaleźć środek piersi? Proste, kładziesz się na plecach i ustawiasz tak, żeby patrząc z góry był symetryczny łuk, w którego środku jest sutek. Potem przyciskasz ręką balast do klaty i patrzysz w lustrze, gdzie to się układa.

Ważne! Jak ktoś ma szeroko suty, które przy leżeniu na plecach patrzą jeden na Berlin, drugi na Moskwę, to NIE ma na siłę ich zbliżać do siebie jak w pushupie, tylko ustawić każdego sutka prosto, tak jak się naturalnie układa środek balastu.

Tak jak ja obrazku - jakby balast był kółkiem, to sutek ma być na przecięciu średnic, a nie przesunięty w stronę brzucha czy pach.

Uwaga nr 1

Pamiętajcie! Osoby cis płciowe nie mają idealnie płaskiej klaty! Całkowicie płaska klatka nie jest naturalna i nie ma sensu do niej dążyć za cenę zdrowia.

Uwaga nr 2

Najważniejsze to słuchać swojego ciała! Jeśli czujecie że sposób „scentralizowany” sprawia Wam ból, jest nie w porządku i coś jest nie tak to musicie sami wyczuć co jest dla Was najlepsze. Pamiętajcie by przestrzegać określonego czasu noszenia bindera!

/Lifyen i Deirenne